CSS Hrabyně

Aktuálně

  1. Úvod
  2. Aktuálně
Rázová vlna17.07.2024

Rázová vlna

V rámci rozšíření a zkvalitnění služeb v CSS Hrabyně jsme zakoupili přístroj k terapii Rázová vlna.   Rázová vlna je fyzikální metoda. Energie do léčeného místa je přenášená vysokoenergetickou tlakovou akustickou vlnou tzv. shock wave. Tato vyvolává v tkáni hojivé a regenerační procesy. Ošetření rázovou vlnou nabízí rychlou úlevu od bolesti a zlepšení hybnosti. Potlačuje chronický zánět, stimuluje produkci kolagenu, rozpouští kalcifikace, uvolňuje „trigger pointy“. LÉČEBNÉ ÚČINKY Tvorba nových cév Vyživující průtok krve je nezbytný pro zahájení a udržování reparativních procesů poškozené tkáně. Aplikace akustických vln vytváří kapilární mikrotrhlinky ve šlachách a kostech. Potlačení chronického zánětu Žírné buňky jsou jednou z klíčových součástí zánětlivého procesu. Jejich aktivita může být zvýšena použitím akustických vln. Stimulace produkce kolagenu Tvorba dostatečného množství kolagenu je nutným předpokladem reparativních procesů v poškozených myoskeletálních a vazivových strukturách. Léčba rázovou vlnou urychluje syntézu prokolagenu. Rozpuštění kalcifikovaných fibroblastů Kumulace vápníku je nejčastěji důsledkem drobných ruptur nebo jiného poranění šlach. Akustické vlny rozrušují tyto kalcifikace a urychlují hojení. Disperze mediátoru bolesti “Substance P” Substance P je neurotransmiter, který přenáší informaci o bolesti skrze vlákna typu C. Tento neuropeptid je obecně spojován s intenzivní, přetrvávající až chronickou bolestí. Uvolnění trigger pointů Trigger pointy jsou hlavní příčinou bolestí krční a bederní páteře, ramen i končetin. Působením akustických vln dojde k odblokování kalciové pumpy a tím i ke zvrácení lokální metabolické krize ve svalovém vlákně a následnému uvonění trigger pointů.

Přečíst celé
Vánoční posezení 8. patro22.12.2023

Vánoční posezení 8. patro

Dne 20. 12. 2023 bylo pro uživatele připraveno vánoční posezení, kdy pracovnice 8. patra přinesly domácí pohoštění, jako např. domácí paštiku s brusinkami, česnekovou pomazánku, šneky z listového těsta a tři druhy domácí buchty. K pití se podávalo kakao, vánoční čaj a vaječný likér. Po celou dobu hrály vánoční koledy pro navození příjemné vánoční atmosféry. Účast byla obrovská!!! Bylo nám potěšením připravit pro naše uživatele takto příjemné odpoledne, kdy jsme mohli být všichni pospolu. Kolektiv 8.patra.

Přečíst celé
50. výročí Centra sociálních služeb Hrabyně25.09.2023

50. výročí Centra sociálních služeb Hrabyně

Centrum sociálních služeb Hrabyně druhý zářijový víkend slavilo 50. narozeniny. Vedení a zaměstnanci připravili pro své klienty, sponzory a hosty bohatý kulturní program. Oslavy začaly dopoledním vystoupením mažoretek a Městským orchestrem mladých Dolní Benešov a pokračoval hudebním vystoupením Duo Jamaha. Po vydatném obědě jsme se mohli těšit na voltižní vystoupení, Heidi Janků s kapelou, Ready Kirken a Leony Machálkové.  Pro děti byl nachystaný skákací hrad a kolotoč. Po setmění vystoupilo seskupení Fire Show. Celý den byl zakončen ohňostrojem.   Počasí nám přálo a všem se narozeninová oslava moc líbila. Všichni přejeme Centru sociálních služeb minimálně dalších 50 let.

Přečíst celé
Cuketové odpoledne03.08.2023

Cuketové odpoledne

V tomto letním období jsme připravili  pro naše uživatele „CUKETOVÉ POCHUTNÁNÍ“. Do této akce se zapojili zaměstnanci a přinesli přebytky ze svých zahrádek, za což jim patří velký dík. Společně s klienty jsme pak strouhali, krájeli, míchali, obalovali a v neposlední řadě ochutnávali - polévku, cuketové řízky, topinku s cuketovým tatarákem a cuketové placky. Ke kávičce jsme jako dezert měli cuketovou buchtu. Děkujeme všem za krásný den.

Přečíst celé
Štafetový maraton na kolečkách 202326.06.2023

Štafetový maraton na kolečkách 2023

Dne 21.6.2023 proběhl již 8. ročník „ŠTAFETOVÉHO MARATONU NA KOLEČKÁCH“. Cílem tohoto závodu je zdolat maratonskou vzdálenost 42 195 m. Tento závod je společný pro zařízení zřizované Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR (CSS Hrabyně, Centrum Kociánka,  CTPS Zbůch, CSS Tloskov, CSS Chrlice). Pro závodníky CSS Hrabyně na elektrických vozících a skútrech byla vytyčena trasa k Památníku v Hrabyni a zpět, závodníci na mechanických vozících a chodítku závodili na okruhu sportoviště. Závodu se zúčastnilo 49 našich sportovců a trať zdolali v čase 4h.57min.31sec., čímž se umístili na krásném třetím místě. Děkujeme nejen závodníkům, ale i týmu zaměstnanců CSS Hrabyně. Již se těšíme na další ročník.

Přečíst celé
Interní školení16.03.2023

Interní školení

V měsíci březnu v CSS Hrabyně probíhalo interní školení pracovníků v přímé péči. Pracovnici se mohli seznámit s tématy jako je První pomoc při dušení uživatele, Zvyšování kvality v sociálních službách, Jak individuálně plánovat a v neposlední řadě, jak pracovat s tématem Sexuality a vztahů, kde nás metodicky vedli odborníci z organizace Nebuď na nule, kterým patři velké děkuji. Všem, kteří se na organizaci školení podíleli chceme poděkovat a zároveň věříme, že pracovníci si do své praxe odnesli cenné poznatky.

Přečíst celé

Používáme elektronickou spisovou sužbu TESS Online TESS Online

© 2016-2024 Centrum Sociálních Služeb Hrabyně, Všechna práva vyhrazena