CSS Hrabyně

Aktuálně

  1. Úvod
  2. Aktuálně
Cuketové odpoledne03.08.2023

Cuketové odpoledne

V tomto letním období jsme připravili  pro naše uživatele „CUKETOVÉ POCHUTNÁNÍ“. Do této akce se zapojili zaměstnanci a přinesli přebytky ze svých zahrádek, za což jim patří velký dík. Společně s klienty jsme pak strouhali, krájeli, míchali, obalovali a v neposlední řadě ochutnávali - polévku, cuketové řízky, topinku s cuketovým tatarákem a cuketové placky. Ke kávičce jsme jako dezert měli cuketovou buchtu. Děkujeme všem za krásný den.

Přečíst celé
Štafetový maraton na kolečkách 202326.06.2023

Štafetový maraton na kolečkách 2023

Dne 21.6.2023 proběhl již 8. ročník „ŠTAFETOVÉHO MARATONU NA KOLEČKÁCH“. Cílem tohoto závodu je zdolat maratonskou vzdálenost 42 195 m. Tento závod je společný pro zařízení zřizované Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR (CSS Hrabyně, Centrum Kociánka,  CTPS Zbůch, CSS Tloskov, CSS Chrlice). Pro závodníky CSS Hrabyně na elektrických vozících a skútrech byla vytyčena trasa k Památníku v Hrabyni a zpět, závodníci na mechanických vozících a chodítku závodili na okruhu sportoviště. Závodu se zúčastnilo 49 našich sportovců a trať zdolali v čase 4h.57min.31sec., čímž se umístili na krásném třetím místě. Děkujeme nejen závodníkům, ale i týmu zaměstnanců CSS Hrabyně. Již se těšíme na další ročník.

Přečíst celé
Interní školení16.03.2023

Interní školení

V měsíci březnu v CSS Hrabyně probíhalo interní školení pracovníků v přímé péči. Pracovnici se mohli seznámit s tématy jako je První pomoc při dušení uživatele, Zvyšování kvality v sociálních službách, Jak individuálně plánovat a v neposlední řadě, jak pracovat s tématem Sexuality a vztahů, kde nás metodicky vedli odborníci z organizace Nebuď na nule, kterým patři velké děkuji. Všem, kteří se na organizaci školení podíleli chceme poděkovat a zároveň věříme, že pracovníci si do své praxe odnesli cenné poznatky.

Přečíst celé
20. ročník Sportovních her tělesně postižených v Hrabyni01.09.2022

20. ročník Sportovních her tělesně postižených v Hrabyni

20. ročník Sportovních her tělesně postižených v Hrabyni   Dne 26.8.2022 uspořádalo Centrum sociálních služeb  Hrabyně za účasti významných osobností, podpory partnerů a sponzorů již 20. ročník Sportovních her tělesně postižených. Letošního ročníku se zúčastnilo 200 handicapovaných soutěžících z Moravskoslezského kraje, kteří soutěžili v 13 disciplínách v kategoriích muži, ženy, kvadruplegik, podle svého aktuálního zdravotního stavu (jízda na mechanických a elektrických vozících na okruhu, slalom na mechanických a elektrických vozících, hod granátem, hod kriketovým míčkem, střelba ze vzduchovky, elektronické šipky a foukací šipky, ruské kuželky, hod oštěpem, hod diskem, minigolf a lukostřelba). Po vynikajících sportovních výkonech následovala společenská zábava s programem, který obsahoval ukázku práce s dravými ptáky, Agility, Voltiž – gymnastky na koni Opava, fire show a vítaným zpestřením bylo folklórní pásmo Bejatek ze Štítiny. Pak už následovala volná zábava s tancem, kde večerem provázel DJ Marek Šico. Celý program byl ukončen opět už tradičním slavnostním ohňostrojem.

Přečíst celé
Grilování v Hlučíně31.08.2022

Grilování v Hlučíně

Léto nám pomalu končí a i my jsme se s ním chtěli rozloučit. Naše sociální pracovnice Iveta nám pomohla s organizací celého posezení, a ještě nás překvapila výborným zákuskem a koláčem. Protože jsme milovníci karet, ani karetní partička nemohla chybět. Také jsme si povykládali, co jsme za celé léto prožili, a co nás čeká v následujících měsících. Všem přejeme mnoho pohodových dnů v nadcházejícím barvitém podzimu.

Přečíst celé
20. ročník Sportovních her tělesně postižených09.08.2022

20. ročník Sportovních her tělesně postižených

Centrum sociálních služeb Hrabyně dne 26.8.2022 pořádá 20. ročník Sportovních her tělesně postižených. K účasti na Sportovních hrách se mohou kromě uživatelů CSS Hrabyně přihlásit i handicapovaní sportovci z jiných zařízení či široké veřejnosti napříč celou republikou. Děti zúčastněných sportovců a jejich rodinných příslušníků, děti obyvatelů bytových domů, které si chtějí vyplnit prázdninový den jsou také vítány.  

Přečíst celé
Štafetový maraton21.06.2022

Štafetový maraton

Nejen uživatelé, ale i zaměstnanci CSS Hrabyně zažili další sportovní klání. Dne 17. 6. 2022 proběhl již 7. ročník „ŠTAFETOVÉHO MARATONU NA KOLEČKÁCH.“ Cílem závodu je pokořit maratonskou vzdálenost 42 195 m, který je společný pro všechna zařízení zřizované Ministerstvem práce a sociálních věcí (Centrum Zbůch, Centrum Kociánka – Březejc, CSS Tloskov, CSS Chrlice). Pro závodníky CSS Hrabyně na elektrických vozících a skútrech byla vytyčena trasa k Památníku v Hrabyni a zpět, závodníci na mechanických vozících a s chodítky závodili na okruhu sportoviště. 48 účastníků CSS Hrabyně ujelo vzdálenost za 5 hodin a 3 minuty. Děkujeme nejen všem závodníkům, ale také celému organizačnímu týmu. Již se těšíme na další ročník.

Přečíst celé

Používáme elektronickou spisovou sužbu TESS Online TESS Online

© 2016-2023 Centrum Sociálních Služeb Hrabyně, Všechna práva vyhrazena