Ve středu 9. 9. 2020 od 9 hod. proběhl Štafetový maraton na kolečkách.

Uživatelé a zaměstnanci Centra sociálních služeb Hrabyně zažili svůj další sportovní den. Ve středu 9.9.2020 od 9 hod. proběhl Štafetový maraton na kolečkách. Byl to již pátý ročník. Počasí nám velmi přálo, nálada byla skvělá.

Cílem Štafetového maratonu je pokořit maratonskou vzdálenost 42 195 m. O to se snaží všechna zařízení MPSV a společně ve stejný den a stejnou hodinu jsou všichni připraveni na startu. Ale letošní rok je tak nějak jiný a specifický, a proto i tady došlo ke změnám. Všechny organizace závod nepořádaly ve stejný termín. CSS Brno-Chrlice, Tloskov a Zbůch kolečkový závod odjely v červnu. V dalším termínu 9. září vyrazili společně na start CSS Kociánka a CSS Hrabyně.

Pro závodníky CSS Hrabyně na elektrických vozících a skútrech byla vytýčena trasa k Památníku v Hrabyni a zpět, vozíčkáři na mechanických vozících a s chodítky závodili na okruhu sportoviště. Štafetovým způsobem 46 účastníků ujelo vzdálenost za 4 hodiny a 12 min., čímž ve vzdáleném souboji skončili na prvním místě.

Nejenom v této nelehké době není důležité vyhrát, ale zúčastnit se – vítězi byli všichni závodníci ve všech zařízeních už tím, že se závodu zúčastnili, a tím i strávili velmi příjemný den.

Touto cestou chceme poděkovat všem závodníkům, ale také celému organizačnímu týmu.