Dne 30.8. 2019 za podpory partnerů, sponzorů a za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové uspořádalo Centrum sociálních služeb  Hrabyně již 18. ročník Sportovních her tělesně postižených – Memoriál Vladimíra Plačka. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 200 handicapovaných soutěžících z Moravskoslezského kraje, kteří soutěžili v 13 disciplínách v kategoriích muži, ženy, kvadruplegik, podle svého aktuálního zdravotního stavu (jízda na mechanických a elektrických vozících na okruhu, slalom na mechanických a elektrických vozících, hod granátem, hod kriketovým míčkem, střelba ze vzduchovky, elektronické šipky a foukací šipky, ruské kuželky, hod oštěpem, hod diskem, minigolf a lukostřelba). Po vynikajících sportovních výkonech následovala společenská zábava s programem, ve kterém vystoupila mužská taneční satirická skupina Bolatičtí bobři, ohňovou show předvedli žáci ZŠ Háj ve Slezsku a nechyběli ani tradiční „místní i zahraniční“ hosté – rocková kapela Badlands House Band se svým hitem Ghost Riders in the Sky, vše, samozřejmě, v podání zaměstnanců a přátel Centra sociálních služeb Hrabyně. Pak už následovala volná zábava s tancem. Celý program byl ukončen opět už tradičním slavnostním ohňostrojem.

Celá akce byla zaměřena na umožnění srovnání sportovních výkonů – handicapovaných sportovců obyvatelů CSS Hrabyně a dalších zařízení sociálních služeb, kteří tak mohli zúročit svoji celoroční přípravu na tuto sportovní událost.

Sportovní zápolení v rámci Sportovních her však bylo také příležitostí se po roce znovu setkat, příjemně si vyplnit svůj volný čas, vzájemně se pobavit, a to nejen o možnostech řešení svého handicapu, ale především se pobavit na společenské zábavě.

Medaile, diplomy a věcné ceny získali vítězové v jednotlivých disciplínách, nicméně však platí, že opravdovými vítězi byli zúčastnění sportovci. Je jisté, že účast sportovců na tomto ročníku Sportovních her je bude motivovat k dalším celoročním sportovním a společenským aktivitám, což jim výrazně pomůže zvýšit kvalitu života a zařadit se do společnosti.

Jak mohu požádat o přijetí do Centra sociálních služeb Hrabyně

Zájemce o sociální službu nebo jiná osoba si vyzvedne žádost u sociálních pracovníků na adrese našeho zařízení nebo vytiskne z webových stránek organizace zde.